ru ua

Що робити якщо на вас незаконно оформили кредит?

Зображення: Що робити якщо на вас незаконно оформили кредит?

Розвиток ринку кредитування і спрощення процедури отримання кредиту. З одного боку, це зробило кредитування досить комфортним. З іншого - такий стан справ сприяв активізації кредитного шахрайства. Тут як в будь-якій сфері присутні любителі легкої наживи, які не проти нагріти руки, підставивши нічого непідозрюючого обивателя. Саме завдяки їм несподівані дзвінки з незнайомого банку з «щасливою» новиною, що ви тепер стали володарем кредиту, який ніколи не брали, - це не новина. Тому в цій статті ми хочемо поговорити про те, що робити якщо вас приголомшили несподіваною новиною про наявність кредиту, який ви не брали.

Як працює злочинна схема?

Сьогодні шахраї розробили безліч способів взяти кредит на іншу людину.

Фальшиві паспорта

Один з найперших способів отримання кредиту на підставну особу - фальшивий паспорт. Для цього використовують загублені або вкрадені паспорти, в яких переклеюють фотографію. Свого часу це був один з найпопулярніших способів отримання кредиту шахраями, але зараз він іде в минуле. Так як підробка паспорта - це трудомісткий процес і такі документи коштують недешево, а дістати їх складно. Тому шахраї все рідше користуються подібним способом, вибираючи більш прості схеми.

Ксерокопія чужого паспорта

Один з найпопулярніших нині способів - використання ксерокопії чужих документів. Як правило, в даній схемі потрібно співучасник з боку банку або кредитної організації. Найчастіше це співробітник видає кредит, він просто закриває очі на невідповідність особи на копії паспорта та особи людини, що оформляє позичку. Такі співробітники працюють недовго. Це не завжди постійні спільники шахраїв, іноді це просто нові співробітники, які піддалися спокусі отримати великі гроші не сильно переймаючись. Правда зараз і банки, і кредитні організації активно з цим борються.

Що робити?

Почати варто з походу в організацію, яка почала вимагати з вас повернення позики. Як правило вам підуть назустріч, бо розуміють, що вимагати гроші марно, та й протизаконно і це без проблем можна довести в суді.

Перш за все запросіть документи, які проясняють причину чому з вас, вимагають чужий борг, а саме:

  • Копію анкети-заяви;
  • Копію кредитного договору.

Після цього напишіть заяву в банк, з вимогою провести внутрішнє розслідування щодо законності видачі позики. Організації які дорожать репутацією,  неодмінно підуть назустріч своїм клієнтам.

Після цього варто звернутися в поліцію і написати заяву про шахрайські дії, жертвою яких ви стали. До заяви можна додати документи, отримані з банку або кредитної організації.

Після того як факт шахрайства буде доведений, і буде порушено кримінальну справу зверніться в УБКІ з вимогою прибрати запис про незаконний кредит з вашої кредитної історії. В іншому випадку кредитний рейтинг буде неабияк зіпсований.

умови кредиту під заставу нерухомості

Credit 112
5
оцінок: 5
Про нас пишуть
Interfax
Liga News
MinFin
ТСН
Unian
Залишити відгук