ru ua

Що таке заставне кредитування?

Зображення: Що таке заставне кредитування?

Ті, хто цікавляться кредитами, рано чи пізно стикаються з поняттям заставне кредитування. Що таке заставне кредитування і чому воно набирає все більше популярності в Україні?

Заставне кредитування - це фінансова операція, яку пропонують кредитні організації всім власникам майна, в результаті чого позичальник отримує гроші під заставу.

Яке майно може служити об'єктом застави

 • нерухомість (житлова і комерційна);
 • автомобіль (цивільний або спецтехніка);
 • земельна ділянка;
 • депозит в банку;
 • золото та інше.

В якості застави можна використовувати будь-яке ліквідне майно, яке готовий прийняти кредитор.

Окремою категорією заставних позик є іпотека. Купівля нерухомості за кредитні кошти автоматично робить її об'єктом застави.

Де отримати заставний кредит?

В більшості випадків, кредитор погоджується видати гроші під заставу нерухомості або автомобіля. В якості кредитора може бути:

 • Приватний інвестор. Цей напрямок все більш активно розвивається в Україні. Інвестори з власним залученим капіталом пропонують вигідні умови, швидко реагують на заявки, не вимагають підтвердження доходу і іншої документації.
 • Заставний кредит в банку з наданням повного пакету документів. Багато жителів нашої країни звикли довіряти банкам, і цей напрямок користується попитом. Але умови кредитування, як правило, менш вигідні, ніж у приватного позичальника, а розгляд заявок займає тривалий час.
 • Заставний кредит в банку без підтвердження доходу. Цей напрямок користується популярністю серед українців, але відсоткова ставка по кредитах набагато вище, ніж в попередньому варіанті.

Переваги та недоліки заставного кредитування

Все на світі має дві сторони медалі, і заставний кредит також. Давайте зосередимося на плюсах заставного кредитування:

 • низька відсоткова ставка (умови кредитування під заставу нерухомості більш вигідні для позичальника саме при заставному кредиті. Наприклад, в компанії «Кредит 112» відсоткова ставка по кредитах під заставу нерухомості від 1,5% на місяць).
 • Можливість отримати в борг велику суму (так як забезпеченням по кредиту служить майно, позичальник може отримати грошовий еквівалент вартості застави в сумі до 80% від його ринкової вартості).
 • нецільове призначення грошових коштів (позичальник не повинен надавати звітність про витрачені кошти).
 • довгострокові позики (повернення великих сум вимагає їх накопичення. Тривалий період кредитування дозволяє розрахуватися з боргом без значного фінансового навантаження на бюджет).

Серед недоліків заставного кредитування найбільш значущою є потенційна можливість отримати прострочення по платежах. Це зіпсує кредитну історію і наступну позику отримати буде набагато складніше. У ситуації, коли позичальник зовсім втрачає свою платоспроможність, йому пропонують альтернативні варіанти вирішення питання, наприклад, кредитні канікули. Важливо ретельно вибирати кредитора. Це повинна бути компанія з великим стажем роботи, яка вважає за краще чесно співпрацювати зі своїми клієнтами. Такі компанії завжди йдуть назустріч клієнту і пропонують безліч альтернатив.

Витрати, пов'язані з отриманням заставного кредиту

Як у випадку з будь-яким банківським продуктом, якщо Ви вирішите звернутися саме в банк, Вам необхідно буде заплатити комісії банку та придбати страховку. Також Ви оплачуєте послуги нотаріуса.

Приватні позичальники не беруть комісій за свої послуги і не вимагають страховку. Позичальнику необхідно тільки покрити витрати за послуги нотаріуса.

Альтернативою заставних кредитів є беззаставні позики. Але відсоткова ставка за такими кредитами кабальна, і може становити більше 2% в день. Заставне кредитування найвигідніше в Україні в 2019 році. Більше інформації про умови кредитування в компанії «Кредит 112» Ви можете отримати від співробітників компанії.

Прості кроки отримання кредиту
Заявка
Залишити заявку ви можете у зручний для вас спосіб: онлайн або по телефону. Наші консультанти готові надати будь-яку необхідну інформацію, проконсультують щодо умов і дадуть відповідь на всі питання
Оцінка
При особистій зустрічі наш оцінювач проведе огляд об'єкта. Юрист перевірить надані вами документи і підготує договір з урахуванням попередніх домовленостей і вибраних вами умов
Видача
Після підписання документів ви зможете отримати необхідну вам суму готівкою
Подати заявку
Credit 112
5
оцінок: 2
Про нас пишуть
Interfax
Liga News
MinFin
ТСН
Unian
Залишити відгук