ru ua

Кредит для кредиту: чи є вигода?

Зображення: Кредит для кредиту: чи є вигода?

«Брати кредит для погашення кредиту? Та ви, напевно, жартуєте! »- приблизно такі думки відвідують багатьох позичальників. Але чи дійсно погашати кредит, взявши ще одну позику, - це безглуздо? За твердженнями експертів нова позика часто допомагає позичальникові уникнути неприємностей з кредиторами і зустрічі з колекторами, за допомогою зменшення відсоткової ставки. Звучить трохи фантастично, чи не так?

Проте більшість громадян свято впевнені, що брати кредит на погашення поточної заборгованості - велика дурість. Але чи так це? Давайте разом розберемося в тому, чи відповідає прийнята думка дійсності.

Навіщо брати кредит на погашення кредиту? Чи є в цьому сенс?

Кредит для кредиту: чи є вигода?

Як не дивно, та, сенс безумовно є. Власне, використання нового кредиту для погашення старого називається рефінансуванням і його використання вельми вигідне коли потрібно поліпшити кредитні умови або уникнути серйозних санкцій з боку банку. Крім того, з його допомогою можна уникнути «кредитної пастки» при валютній позиці. Розберемо кілька ситуацій для прикладу.

Рефінансування з метою поліпшення кредитних умов

Може трапитися так, що на момент взяття позики, серед кредиторів вибирати не доводилося, так що відсоткова ставка і додаткові платежі вкрай високі і з'їдають значну частину коштів. При цьому в даний момент ви вже побачили кілька вигідних кредитних пропозицій з більш м'якими умовами і низькою відсотковою ставкою, і корите себе за поспішність. Тут немає чому засмучуватися, навпаки варто радіти, адже тепер ви можете взяти позику на більш вигідних умовах і погасити кабальний кредит, тим самим значно поліпшивши своє фінансове становище.

Втеча з «валютної ями»

Валютний кредит завжди був вельми привабливим продуктом. Низька відсоткова ставка і вигідні умови зробили його вельми ласим шматочком, але настільки хорошим умовам є своє логічне пояснення - в разі інфляції в країні іноземна валюта не знеціниться. Саме в цій простій істині криється небезпека для позичальника, особливо якщо його основний дохід в гривні. Фактично такі позичальники потрапляють в так звану «валютну яму», адже в залежності від рівня інфляції сума валютного кредиту в гривневому еквіваленті може збільшиться наполовину. Таким чином, вчасно проведене рефінансування і перехід з валютного кредиту на гривневий допоможе заощадити багато грошей.

Хто може отримати рефінансування?

Якихось стандартних вимог до претендентів на рефінансування немає, все залежить від банку і конкретної ситуації. Напевно, єдина загальноприйнята вимога - наявність хорошого кредитного рейтингу і відсутність прострочень по поточному кредиту. Тобто, якщо ви систематично затримували щомісячні виплати по позиці без поважної причини, то в рефінансуванні, швидше за все вам відмовлять. А ось якщо ваша кредитна історія чиста, то ви станете бажаним клієнтом будь-якого банку.

Також не можна не відзначити, що часто банки віддають перевагу іпотечним позичальникам, бо такий кредит довгостроковий, відповідно для кредитора він більш вигідний.

Підводячи підсумок, можна сказати, що брати новий кредит на більш вигідних умовах для погашення поточного - це мудре рішення. Так що не варто терпіти кабальні умови, якщо бачите вигідну пропозицію.

Credit 112
5
оцінок: 12
Про нас пишуть
Interfax
Liga News
MinFin
ТСН
Unian
Залишити відгук