ru ua

Кредит з фіксованою відсотковою ставкою

Зображення: Кредит з фіксованою відсотковою ставкою

Кредит, один з найпоширеніших банківських продуктів, користується популярністю у багатьох українців. Але обираючи кредитну організацію і ознайомлюючись зі ставками, багато позичальників задаються питанням, що обрати? Банки пропонують «плаваючу» і «фіксовану» кредитні ставки. У чому переваги і недоліки кожної з них?

Плаваюча відсоткова ставка

На перший погляд, варто без сумнівів віддати перевагу кредитам з плаваючою відсотковою ставкою. Її головна перевага - вона на кілька відсотків нижча, ніж фіксована. Так, в деяких банках різниця становить від 3% до 5%.

Пропонуючи позичальникам плаваючу ставку, банки не закладають в неї свої ризики. Величина відсотка вираховується з двох складових: фіксована маржа банку і змінна, яка залежить від величини LIBOR (Лондонської міжбанківської ставки пропозиції), EURIBOR (Європейської міжбанківської ставки пропозиції) та інших.

Хоч кредити з плаваючою ставкою спочатку здаються вигідніше, коливання на фінансовому ринку можуть значно вплинути на сумарну переплату. Згодом ставка може вирости на кілька відсотків, або в кілька разів. Саме з цією проблемою зіткнулося безліч українців, коли долар виріс спочатку до 8 грн., а потім до 12 грн., і на сьогоднішній день вже майже по 30 грн. Але буває і навпаки, коли через кілька років процентна ставка може знизитись на кілька відсотків.

Фіксована відсоткова ставка

Фіксована ставка включає всі ризики кредитора, тому трохи вища. Якщо вартість валюти різко зміниться, то це не Ви зазнаєте збитків, а кредитор.

Можливо, Ви будете почувати себе спокійніше, коли коливання на фінансовому ринку не зможуть Вам нашкодити. Тоді Вам більше підійде фіксована ставка. У цій ситуації наперед відомо, скільки і коли потрібно повернути кредитору.

Володіючи цією інформацією, можна розумно розподіляти свій бюджет, і навіть планувати нові придбання. Коли Ви не очікуєте неприємних сюрпризів, можна точно розрахувати, які витрати не зруйнують Вашу фінансову стабільність.

На що звернути увагу при оформленні позики?

При оформленні позики вид процентної ставки не єдине, на що варто звернути увагу:

  • Відсутність штрафних санкцій за дострокове погашення позики;
  • Додаткові комісії одноразові або щомісячні;
  • Схема нарахування відсотків;
  • Термін кредитного договору;
  • Графік погашення заборгованості.

Не всі позичальники звертають увагу на ці аспекти, але вони не менш важливі при оформленні кредиту. Відсутність штрафних санкцій дозволить Вам достроково погасити борг і не переплачувати відсотки. Комісії, які банк бере за свої послуги, можуть перевищувати величину відсотків по кредиту. Відсотки можуть нараховуватися на залишок, і якщо Ви спочатку закриєте більшу частину суми, згодом доведеться менше платити. Графік погашення повинен бути узгоджений з Вашими фінансовими надходженнями. Якщо Ви отримуєте зарплату за кілька днів до терміну внесення необхідного платежу, то в разі затримки виплат, у Вас можуть виникнути прострочення. Краще це питання заздалегідь узгодити.

Що б ви не вирішили, варто звернути свою увагу на кредитну організацію «Кредит 112». Ми займаємося видачею грошових коштів на вигідних умовах з фіксованою кредитною ставкою. Більш детальну інформацію Вам із задоволенням нададуть співробітники компанії.

условия кредита под залог недвижимости

Credit 112
5
оцінок: 2
Залишити відгук