ru ua

Чи варто віддавати кредит якщо банк збанкрутував?

Зображення: Чи варто віддавати кредит якщо банк збанкрутував?

Ні для кого не секрет, що банки або інші кредитні організації можуть стати банкрутом. Причин тому може бути багато: неефективний менеджмент, ризикові операції, інфляція та ін., Але мова не про це. Справа в тому, що позичальники таких організацій, вважають, що віддавати борги банку-банкруту не треба. Але чи так це? Давайте розберемося.

Звичайно, думка про те, що можна поберегти «свої кровні», не віддаючи кредит, адже кредитор - банкрут, приходить в голову багатьом позичальникам. По правді, це одна з найнебезпечніших помилок, що має надзвичайну популярність. Популярні вони тому, що з ростом інфляції слабкі українські банки почали «лопатися» немов мильні бульбашки, залишаючи своїх клієнтів в свого роду підвішеному становищі. Саме на тлі такої тенденції, а також через законодавчу неграмотність з'явився міф про те, що гроші банку-банкруту можна не віддавати. Насправді всі видані банком кредити, а також нараховані на них відсотки, є його активами. Як правило, ці гроші йдуть на погашення вже боргів банку, в тому числі і перед вкладниками, які довірили йому свої кошти. Так що віддати позику вам все-одно доведеться.

Що буде якщо не віддавати кредит збанкрутілому банку?

В принципі те ж саме, що і з боргом перед чинним банком. На вас можуть подати в суд, і стягнути гроші в судовому порядку. Сума може відніматися з вашої зарплати чи іншого доходу. Або можуть описати і вилучити частину вашого майна в рахунок погашення боргу. Одним словом, перспектива не найприємніша.

Як правильно погашати кредит «лопнувшого» банку?

Не варто лякатися, якщо банк, в якому ви брали позику, лопнув. Хоча ви і зіткнетеся з деякими труднощами при погашенні боргу, все не так страшно як здається. Давайте розглянемо можливі варіанти розвитку подій.

Закриття відділення

У перші дні, після того як НБУ визнає той чи інший банк неплатоспроможним, відділення банку можуть не працювати. Як правило, це 5-10 днів. Але не варто робити поспішні висновки, після закінчення цього терміну вони відкриються і почнуть працювати в штатному режимі. Так що просто почекайте.

Проблеми з рахунками

Після введення тимчасової адміністрації в банку можуть спостерігатися припинення або обмеження операцій за рахунками. Це означає, що погашення кредиту шляхом переказу грошей на карту з іншого банку стане неможливим. А погашення через банківський термінал буде ускладнено. Найкраще вносити обов'язковий платіж по кредиту через касу банку, зберігаючи видану касиром квитанцію. Адже навіть в цьому випадку гроші можуть надійти не відразу і вам цілком можуть нарахувати штраф за прострочення платежу, а квитанція зможе підтвердити своєчасне погашення.

условия кредита под залог недвижимости

Credit 112
4
оцінок: 1
Про нас пишуть
Interfax
Liga News
MinFin
ТСН
Unian
Залишити відгук