ru ua

Брати кредит під час кризи - це правильне рішення?

Зображення: Брати кредит під час кризи - це правильне рішення?

У сучасному світі людям важко уявити життя без кредитів. Життєвий тренд, заданий розвиненими країнами Європи та Північної Америки, став вельми популярним і в Україні. Адже це так зручно купити потрібну річ прямо зараз, а не чекати поки накопичиться потрібна сума. Але погіршення економічної ситуацією в країні змусило багатьох переглянути своє ставлення до кредитів. Люди все частіше стали задавати питання: а чи варто взагалі брати кредит в кризу? Давайте спробуємо розібратися в цьому.

Кредити під час кризи - що, як і за скільки?

Брати кредит під час кризи - це правильне рішення?

Щоб зрозуміти чи можна брати кредит, варто зрозуміти про який, власне, кредиті йде мова? Валютний або гривневий, довгостроковий або короткостроковий, з заставою або без - все це потрібно з'ясувати, щоб відповісти на головне питання статті.

Валютні і гривневі?

Страхи перед кредитуванням були породжені саме валютними кредитами. У докризову епоху багато громадян, спокусившись на низькі процентні ставки по кредитах у валюті, брали їх для покупки нерухомості і авто. Але з погіршенням економічної ситуації в країні валютні позичальники опинилися біля розбитого корита, адже основний дохід був саме в гривні, а вона стрімко знецінювалася. Висновок: брати валютні кредити варто тільки при наявності джерела доходу у валюті, в іншому випадку будьте готові до подібних неприємностей.

Довгострокові або короткострокові?

При довгострокових кредитах ризик більше, ніж при короткострокових. При цьому ризикує не тільки позичальник, але і позичкодавець, адже в довгостроковій перспективі статися може будь-яка форс-мажорна обставина, яка унеможливить виплати по кредитах, відповідно, кредитор може втратити свої кошти. У число непередбачених обставин входять, в тому числі і фінансові кризи. Тому довгострокові кредити в нашій країні мають дуже високу процентну ставку, а при найменших заворушеннях на фінансових ринках довгострокове кредитування припиняється. Єдиним варіантом отримати позику на тривалий період є застава. І ось тут ми підходимо до третього проміжного питання.

Заставний кредит чи кредит без застави?

Якщо ми хочемо відповісти на питання чи можна брати кредит під час кризи, то варто визначитися про який саме кредит ми говоримо, заставний або беззаставний. Саме останній дозволяє отримати найбільш вигідні умови кредитування.

Справа в тому, що при відсутності застави сподіватися на низьку процентну ставку не варто. А ось при наявності застави, можна отримати досить вигідні кредитні умови. Це дуже вигідно саме в довгостроковій перспективі, бо, по-перше, ви отримуєте можливість розтягнути виплату кредиту на кілька років, що значно полегшить його виплату, по-друге, отримаєте більш м'які умови кредитування, це дозволить виплачувати кредит без серйозних наслідків для сімейного бюджету .

Підводячи підсумок, можна відповісти на головне питання статті наступне: брати кредит під час кризи - це правильне рішення, якщо підійти до всього з розумом. Не варто піддаватися панічним страхам, краще зважте всі «за» і «проти», прорахуйте можливі ризики. Якщо ви берете кредит на покупку нерухомості або авто, то вони повинні приносити вам дохід, це дозволить набагато швидше погасити кредитну заборгованість. Одним словом, приймайте остаточне рішення тільки прорахувавши всі ризики і вигоди.

Прості кроки отримання кредиту
Заявка
Залишити заявку ви можете у зручний для вас спосіб: онлайн або по телефону. Наші консультанти готові надати будь-яку необхідну інформацію, проконсультують щодо умов і дадуть відповідь на всі питання
Оцінка
При особистій зустрічі наш оцінювач проведе огляд об'єкта. Юрист перевірить надані вами документи і підготує договір з урахуванням попередніх домовленостей і вибраних вами умов
Видача
Після підписання документів ви зможете отримати необхідну вам суму готівкою
Подати заявку
Credit 112
5
оцінок: 1
Про нас пишуть
Interfax
Liga News
MinFin
ТСН
Unian
Залишити відгук