ru ua

НБУ планує випуск електронних грошей

Зображення: НБУ планує випуск електронних грошей

Електронні гроші вельми популярні сьогодні. З розвитком Інтернету та його похідних, виникла потреба в альтернативі звичайним грошам. І нішу, що утворилася негайно заповнили новачки фінансового ринку, які нині перетворилися у великі корпорації. Адже класичні фінустанови були і залишаються вельми неповороткими і повільними.

Тим дивніше новина про те, що НБУ (Національний банк України) планує створити власну електронну валюту. Як заявила Юлія Лях, керівник проектів і програм з реформування банківської системи України, до 2020 року НБУ планує створити гнучку інноваційну платформу, на основі якої буде створена і впроваджена українська грошова одиниця. Створення нової системи буде відбуватися на основі технології Blockchain, яка використовується для управління популярною криптовалютою «Біткойн». Дана технологія вважається однією з найбільш надійних і безпечних.

У чому причина такої політики Нацбанку? І чим це обернеться?

Можливо в НБУ хочуть створити альтернативу PayPal, який поки не поспішає приходити в Україну. А може хочуть спростити платежі всередині країни. З іншого боку, особливість PayPal - орієнтованість на міжнародний ринок, а при сучасному розвитку банківських переказів перевести гроші з одного рахунку на інший вже давно не проблема, причому гроші зараховуються відразу.

Так само виникають питання щодо впровадження даної валюти, так як після її створення вона почне конкурувати не тільки з міжнародними системами, які прийшли або збираються прийти в Україну, але і з продуктами місцевих банків. Вже зараз можна назвати кілька систем-конкурентів: WebMoney, Wallet One ну і, звичайно, продукти банків, наприклад, LiqPay від «ПриватБанку», а до 2020 року їх кількість неодмінно зросте.

Чи витримає створювана електронна валюта конкуренцію або її поява пройде непомітно для ринку. А може НБУ стане обмежувати конкурентів просуваючи своє дітище? В такому випадку як це позначиться на стані справ і чи не викличе відтік капіталу з даного сектора.

Одним словом, доцільність створення національної електронної валюти можна поставити під сумнів, особливо якщо на це підуть кошти з і без того мізерного бюджету.

умови кредиту під заставу нерухомості

Credit 112
5
оцінок: 1
Про нас пишуть
Interfax
Liga News
MinFin
ТСН
Unian
Залишити відгук