ru ua

Особливості отримання іпотеки із залученням співпозичальника

Зображення: Особливості отримання іпотеки із залученням співпозичальника

Останнім часом одним з найпопулярніших способів купівлі житла в Україні стає іпотека. Однак, в процесі оформлення позики може виявитися, що доходів покупця недостатньо. В такому випадку оптимальною стає схема із залученням співпозичальника.

Хто такий співпозичальник і коли він необхідний?

Співпозичальник - це людина, яка зобов'язана погасити заборгованість перед банком або іншою фінансовою установою разом з власником кредитного договору.

Чи потрібен співпозичальник для іпотеки? Все залежить від платоспроможності власника кредитного договору. Якщо він в змозі своєчасно виплачувати позику, то на його ім'я може бути оформлена іпотека без співпозичальника.

Кого можна залучити в якості співпозичальника?

Особенности получения ипотеки с привлечением созаемщика

Далеко не кожен погодиться прийняти на себе багаторічні зобов'язання по позиці на житло. Як правило, такі кредити розраховані на 10 років і більше. Відповідно, рівно стільки ж часу співпозичальник в іпотеці буде залишатися боржником.

У більшості випадків допомоги у виплаті кредиту українці просять у родичів або близьких друзів. Іноді банки погоджуються надати кредит з співпозичальником, якщо той - стороння людина. Однак при цьому сам він повинен бути згоден на це.

Якщо іпотека з співпозичальником перестає сплачуватися власником кредитного договору, однак його партнер по кредиту продовжує погашати заборгованість, то першочергове право власності на житло переходить до другого.

Права співпозичальника по іпотеці

Права і обов'язки співпозичальника по іпотеці чітко прописані в договорі. У кожному з випадків вони можуть відрізнятися. Все залежить від умов шлюбного контракту або інших документів, що регламентують зобов'язання і права позичальників.

Чи має право на квартиру співпозичальник по іпотеці? Так, він може претендувати на житлову площу і про це зазначено в договорі з кредитором. Іноді тому, чиє ім'я фігурує в договорі, може бути відмовлено в праві на житло. В такому випадку співпозичальник без права власності - це людина, яка не приймала будь-якої участі в погашенні кредиту.

Чи може співпозичальник взяти іпотеку?

Випадки, коли діючий співпозичальник вирішує оформити свій договір на іпотеку - рідкість для України. Банк може схвалити позику на покупку квартири тільки в тому випадку, якщо вважатиме, що співпозичальник зможе сплачувати два кредити одночасно.

Вимоги до співпозичальника по іпотеці?

Кожен банк висуває свої вимоги до партнерів титульного позичальника. Найчастіше вони зводяться до кількох пунктів:

  • наявність громадянства України і прописки;
  • співпозичальник по іпотеці повинен перебувати у віці від 21 року до 60 років;
  • наявність довідки про доходи за 6-12 місяців;
  • позитивна кредитна історія.

Деякі фінансові установи вводять обмеження по позичальниках. Наприклад, ними можуть виступати тільки керівники або власники бізнесу.

Переваги оформлення іпотеки в «Кредит 112»

Компанія «Кредит 112» - лідер фінансового ринку в сфері кредитування, пропонує позики на купівлю житла в Україні як з співпозичальником, так і без них. У нас Ви зможете оформити кредит під найнижчий відсоток - всього 1,5% на місяць. З нами Ви отримуєте і ряд інших переваг:

  • Ви не зобов'язані надавати довідку про доходи;
  • Ваш вік може складати від 18 до 100 років;
  • В разі дострокового погашення позики Ви не переплачуєте.

Ми працюємо максимально швидко. Ви зможете дізнатися про рішення по кредиту протягом 10 хвилин.

Часто задавані питання

✅ Чи потрібен співпозичальник для іпотеки?

Він необхідний, якщо Ви не можете виплачувати кредит на квартиру самостійно. Його присутність також допоможе оформити іпотеку на житло більшої площі.

✅ Чи може співпозичальник достроково погасити іпотеку?

Так. Якщо Ви оформили кредит на купівлю нерухомості в компанії «Кредит 112», ні Вам ні співпозичальнику не доведеться сплачувати штрафи.

✅ Скільки може бути співпозичальників?

Їх кількість не повинна перевищувати 3 осіб.

✅ Чи має право співпозичальник на частку в квартирі?

Так, так як виступає особою, яка приймає участь у виплатах по кредиту. Якщо протягом усього часу займ повертали тільки Ви, слід зберігати квитанції про внесення виплат.

умови кредиту під заставу нерухомості

Credit 112
5
оцінок: 2
Залишити відгук