ru ua

Власникам б/у авто запропонували розмитнення в кредит

Зображення: Власникам б/у авто запропонували розмитнення в кредит

Розмитнення іномарок, куплених за кордоном, може вилитися в круглу суму. Це знає кожен автомобіліст, що купував авто за межами України. Наприклад, за розмитнення авто з об'ємом двигуна 0.5 літрів, з віком менше 5 років, доведеться віддати приблизно 40% від вартості самого авто. А при обсязі двигуна в 2 літри, податок може становити 96% від вартості автомобіля. Подібним способом держава прагне створити тепличні умови для вітчизняного автопрому. А ось чи добре це, питання зовсім інше.

Проте попит на іномарки був є і буде, так як, по-перше, вони відрізняються гарною якістю, по-друге, б/у автомобілі за кордоном обійдуться значно дешевше, ніж вітчизняні в Україні. Тому у Верховній Раді активно обговорюють можливість розмитнювати іномарки в кредит.

Розроблюваний законопроект, передбачає розділити оплату розмитнення на кілька платежів. Так в місяць автовласники будуть платити всього 0.25% від загальної суми податків за реєстрацію іноземного авто в Україні. Це складе, приблизно, 3% в рік. Таким чином, погашення митних зборів може затягнутися на десятки років.

На думку парламентарів, даний закон допоможе заспокоїти водіїв авто з транзитними номерами і позбавити їх від необхідності перетинати кордон кожні 5 днів. Насправді ж уже зараз він викликає більше невдоволення, як з боку автовласників. Вони стверджують, що більше користі було б від зниження акцизів на автомобілі старше 5 років, а також спростити для їх власників процедуру розмитнення. Але навряд чи такі зміни відбудуться, бо в парламенті дуже сильне дилерське лобі. Сьогодні імпортери іномарок платять близько 45-57% від вартості нової машини. Відповідно, зниження митного податку на б/у автомобілі вдарить по їхній кишені, отже вони зроблять все щоб цього не сталося.

Одним словом, законопроект що розробляється - це спроба всидіти на двох стільцях. Тобто депутати хочуть заручитися підтримкою автовласників, але в той же час не хочуть йти на конфлікт з дилерами.

Кредит під заставу авто - докладніше про умови кредитування.

Credit 112
4
оцінок: 6
Про нас пишуть
Interfax
Liga News
MinFin
ТСН
Unian
Залишити відгук