ru ua

Купівля нерухомості в кредит. Що вибрати, кредит чи іпотеку?

Зображення: Купівля нерухомості в кредит. Що вибрати, кредит чи іпотеку?

Якщо ви зважилися на покупку нерухомості, але у вас недостатньо накопичених коштів, то завжди доступні два варіанти - іпотека або кредит на нерухомість. Пропонуємо розібратися в їх відмінності, плюси і мінуси, і в тому, який варіант в якому разі більше підходить.

Купівля нерухомості в кредит. Що вибрати, кредит чи іпотеку?

Іпотека - це також вид кредитування, при якому власність (нерухомість), що купується, стає запорукою і гарантує виконання зобов'язань боржника.

Сьогодні позичальник може скористатися іпотекою, заклавши банку не тільки вже наявне у нього житло, але і ту нерухомість, що купується за рахунок позикових коштів. При використанні стандартного кредиту у вас немає такої необхідності - передавати нерухомість в заставу і не потрібно звітувати, на яке саме житло або офіс ви витрачаєте отримані гроші.

Вважається, що іпотека має менші ставки, і видається на більший термін, адже ще зовсім недавно термін звичайного кредиту рідко перевищував 5 років, в той час, як іпотечне кредитування могло досягати терміну до 30 років. Але на даний момент, це не є такою вже відмінною рисою іпотеки, існує безліч небанківських фінансових компаній, які легко видадуть вам кредит на нерухомість терміном до 20 років.

І останнє, чим відрізняється іпотека від кредиту, це мета, заради якої позичальник планує отримати позику. У більшості випадків до використання іпотеки вдаються для того, щоб поліпшити свої житлові умови, а стандартні кредити можуть бути використані позичальником і на будь-які інші цілі.


У разі вибору іпотеки для покупки нерухомості потрібно враховувати:
 • Іпотека - це кредит під заставу нерухомості. Придбана квартира стане майном обтяженим заставою. До тих пір, поки кредит не буде погашений, її не вийде продати або використати для забезпечення по іншому кредиту.
 • Оформлення іпотечного кредиту досить довгий захід. Іпотека вимагає набагато більшого числа документів, і обмежує варіанти нерухомості, що купується, наприклад, податкові відрахування поширюються тільки на житло від акредитованих забудовників.
 • Часто в іпотеці є ряд додаткових витрат, які можуть зробити отримання кредиту готівкою вигіднішим з фінансової точки зору. Це страхування по іпотеці, страхування життя і здоров'я, страхування втрати права власності, страхування нерухомості від втрати в результаті нещасного випадку (причому страховка робиться на користь банку - у разі настання нещасного випадку гроші отримує банк)
 • Квартира фактично знаходиться у власності банку до повної оплати іпотеки. У разі невиплати банк забере квартиру і продасть її, а залишок поверне вам. Завдяки ануїтетній схемі нарахування відсотків ви спочатку платите великі відсотки, в результаті чого залишок виходить дуже маленьким.
 • При іпотеці подружжя автоматично набуває права на нерухомість, навіть якщо позичальником виступав тільки хтось один. У випадку з нецільовим кредитом, можливе використання для погашення боргу коштів, які знаходилися на рахунку до шлюбу. Це зробить власником квартири тільки одного з подружжя.

У ситуації нестабільного економічного становища в Україні багато банків набагато посилили умови отримання кредиту, і для великої кількості людей кредити стали неможливими. На щастя, в області фінансування і кредитування з'явилося відносно новий напрямок - небанківське кредитування під заставу нерухомості. Умови отримання кредиту в цьому випадку набагато лояльніші банківських, так і час, необхідний для отримання відповіді по кредиту часто обчислюється парою годин. Чим вигідно таке кредитування для позичальника:

  • Лояльні умови для отримання кредиту;
  • Необов'язкова умова підтвердження стабільного офіційного доходу;
  • Швидке отримання рішення про видачу кредиту;
  • Можливість вибору графіка платежів по кредиту;
  • Професійна безкоштовна консультація фахівця з будь-яких фінансових питань.

Що важливо враховувати, при отриманні кредиту на нерухомість?

Термін.
Занадто маленький термін кредиту значно збільшить навантаження на ваш бюджет. Але в той же час, чим більше термін, на який ви взяли кредит, тим більше відсотків по кредиту ви заплатите. Намагайтеся дотриматися правила золотої середини. Термін кредитування можливий від 3 місяців і до 20 років.
Валюта.
Вибір валюти, в якій ви будете платити по кредиту, залежить від того, в якій валюті ви отримуєте заробітну плату. Якщо зарплату вам дають в доларах, то і брати найкраще доларовий кредит, щоб уникнути зайвих витрат при конвертації, а при оформленні кредиту в гривні ви не будете прив'язані до стрибків курсу.
Умови дострокового погашення.
При першій же можливості ви можете погасити залишок відразу, без штрафних санкцій. У договорі обов'язково повинен бути пункт, що дозволяє вам це зробити.
Відсоткова ставка.
В даний час в середньому вона становить понад 20% в банках і від 18% річних в небанківських компаніях. Якщо врахувати, що за минулий рік ціни на житло виросли в середньому на 25%, то вигода цілком очевидна.

Ми надаємо різні послуги, в тому числі безкоштовну професійну консультацію, що значно полегшить вам процес підбору і оформлення кредитної програми. Якщо Ваша мета - отримати кредит на покупку нерухомості в короткий термін, або з поганою кредитною історією, або без поручителів, або готівкою, в загальному, на умовах, які дещо відрізняються від стандартних, то зробити це Ви можете швидко, і без додаткових витрат.

умови кредиту під заставу нерухомості

Credit 112
5
оцінок: 4
Про нас пишуть
Interfax
Liga News
MinFin
ТСН
Unian
Залишити відгук