ru ua

Дзвонять колекторські компанії: як бути?

Зображення: Дзвонять колекторські компанії: як бути?

Ситуація, коли з приводу банківської заборгованості дзвонять колектори, багатьох лякає, викликає паніку. Щоб уникнути подібних проблем, важливо не запускати виплату кредиту. Однак, коли прострочення платежу вже відбулося, потрібно знати, чи можуть "продати" борг колекторам банківські установи, через який період це можливо, і як себе поводити в такій ситуації Вам.

Коли можна банку "продати" борг колектору

Дзвонять колекторські компанії: як бути?

Позика - це зобов'язання перед кредитною організацією. Тому на несвоєчасно погашену позичку нараховується пеня, нараховуються різні штрафні санкції. Якщо ж взяті в борг гроші не повертаються тривалий час, то кредитор іноді звертається до колекторської компанії.

Чи має право кредитор передати третій особі можливість стягувати прострочений борг? Згідно ст. 18 Закону України "Про споживче кредитування", "продаж" боргу колекторам можливий тільки в тому випадку, якщо це було прямо прописано в договорі позики або в додатку до нього (якщо використовується кредитна карта). Якщо в договорі позики щодо передачі боргових зобов'язань третім особам інформація була відсутня, незаконно, щоб банк "продав" борг колекторам.

Крім того, колекторська фірма повинна бути оформлена як офіційна юридична особа, внесена до переліку відповідних компаній України. Вона повинна бути включена до переліку організацій, що представляють інтереси банку в разі прострочення заборгованості.

Через якийсь час банк продає борг колекторам? В цілому, все досить індивідуально. Вже через 2 або 3 місяці прострочення банківська установа має на це право. Насправді, через 2 місяці досить рідко виявляється, що банк "продав" кредит колектору. Однак якщо Ви стаєте злісним неплатником, не вносите платежі понад квартал, то ймовірність передачі боргу зростає. Одного разу Ви можете отримати повідомлення про те, що без здійснення чергової оплати стався "продаж" боргу колекторам.

"Продаж" кредиту колекторам, відповідно до Закону № 1349-IX, не повинен здійснюватися без повідомлення про це боржника. До того ж, прямо передбачений період, протягом якого банк зобов'язаний повідомити про передачу справи третій особі. Виділяється не більше 10 днів від моменту делегування прав на стягнення боргу.

Дзвонять колектори: законно чи?

Якщо банк "продав" борг колектору, саме колекторська компанія надалі розбирається з погашенням заборгованості. Згідно з українським законодавством, компанії, що займаються поверненням боргів, повинні бути досить лояльні до позичальників, діяти за допомогою взаємного діалогу і переконань. Тому позичальникові починають надходити дзвінки від колекторів.

Спочатку дзвонять колектори з повідомленням про те, що їм передано боргове зобов'язання. Озвучується:

  • назва компанії;
  • ПІБ її представника;
  • згідно якого правовстановлюючого документа діє організація щодо даної заборгованості;
  • сума непокритого кредиту разом зі штрафними санкціями за нього.

Раніше дзвінки від колекторів нерідко закінчувалися погрозами позичальникові, поручителям і їх сім'ям. Новий Закон № 1349-IX відрегулював дане питання. Тепер строго заборонені всілякі вимагання. Якщо дзвонять колектори з різних номерів з погрозами, їх можуть виключити зі списку відповідних організацій. Крім того, встановлено, що:

  • боржнику і його оточенню дзвонять колектори з інформацією про борг, пропозицією різних варіантів його погасити;
  • також можуть приходити голосові, відео-, текстові повідомлення і рекомендовані листи щодо погашення наявної заборгованості;
  • навіть якщо дзвонять колектори з різних номерів, робити це вони можуть не більше 2 разів на день;
  • особисті зустрічі з позичальником, членами його сім'ї та поручителями можуть проводитися лише в період з 9-00 до 19-00 та за умови оформлення письмової згоди на переговори.

Діалог з боржником повинен будуватися на аргументації фактів, розгляді можливих способів погашення боргу, повністю або хоча б частково.

Що робити, коли банк "продав" борг колекторам

Ви взяли кредит під дуже високий відсоток і бачите, що погасити його не можете? Поки банк не "продав" борг колекторам, варто подбати про те, щоб провести перекредитування на більш вигідних умовах в іншій організації. Це також один із способів повернення заборгованості тоді, коли борг вже "проданий" колекторської компанії.

Послуги перекредитування пропонує наша компанія "Кредит 112". За більш, ніж 15 років роботи з заставними кредитами, ми розробили власну стратегію погашення кредитних ліній:

  1. Ніколи не передаємо інформацію про наявність проблемної заборгованості третім особам, в т.ч. колекторським компаніям.
  2. Ставимося максимально лояльно до наших клієнтів.
  • Без довідки про доходи

    Без довідки про доходи

    Для отримання кредиту достатня наявність тільки паспорта та ідентифікаційного коду

  • Час оформлення

    Час оформлення

    Видача коштів відбувається в самі стислі терміни, а саме 1-2 години

  • Працюємо з Чорним списком

    Працюємо з Чорним списком

    Працюємо з клієнтами, які мають негативну кредитну історію

  • Чесний кредит

    Чесний кредит

    Реальна ставка без фіктивних акцій і додаткових умов на весь термін позики

  • pay Кредитування безпосередньо від Фінансової Компанії або від Приватного Інвестора
  • referee Дострокове погашення без штрафів і комісій
  • documents Оригінали правовстановлюючих документів залишаються у вас
  • heart Наші договори максимально лояльні і ми готові до компромісів
  • money Кредит видається в гривнях без прив'язки до валюти

У разі виникнення труднощів з виплатами ми домовляємося з позичальником і:

  • оформляємо розстрочку платежів;
  • надаємо кредитні канікули;
  • проводимо реструктуризацію боргу.

Навіть якщо заборгованість вже утворилася, Вам дзвонять колектори і вимагають повернути борг, Ви можете спробувати взяти кредит під заставу майна в нашій компанії. Ми працюємо з:

  • "чорним списком";
  • особами, які не працевлаштовані офіційно;
  • проблемними об'єктами застави.
Прості кроки отримання кредиту
Заявка
Залишити заявку ви можете у зручний для вас спосіб: онлайн або по телефону. Наші консультанти готові надати будь-яку необхідну інформацію, проконсультують щодо умов і дадуть відповідь на всі питання
Оцінка
При особистій зустрічі наш оцінювач проведе огляд об'єкта. Юрист перевірить надані вами документи і підготує договір з урахуванням попередніх домовленостей і вибраних вами умов
Видача
Після підписання документів ви зможете отримати необхідну вам суму готівкою
Подати заявку

Вам не доведеться нудитися в очікуванні результату за запитом на перекредитування, ми дамо його вже через 10 хвилин після звернення.

Наш кредит Ви зможете взяти:

  • заклавши нерухомість або забезпечивши його автомобілем;
  • на суму до 30 млн. грн .;
  • з фіксованою процентною ставкою від 1,5% на місяць;
  • без додаткових комісійних зборів і платежів;
  • на період до 120 місяців.

Отримати більш детальну інформацію щодо кредитування можна, зателефонувавши нашому менеджеру, або залишивши заявку на зворотний зв'язок.

Не чекайте дзвінків від колекторів, звертайтеся за фінансовою допомогою до нас якомога швидше. Разом ми обов'язково впораємося.

Credit 112

Яким чином відбувається процедура перекредитування?

Для отримання кредиту під заставу нерухомості потрібно взяти з собою паспорт, код і документ про право власності на майно. Угода посвідчується нотаріально, підписується договір застави.

Як швидко Ви видаєте кредит?

Ви можете отримати позику вже через пару годин після підписання заставного договору.

Гроші надходять на карту чи видаються готівкою?

Ми видаємо гроші в гривні готівкою.

Чи потрібно приїжджати для оформлення угоди до Києва?

Наші представники є не тільки в Києві. Ми працюємо в Житомирі, Вінниці, Івано-Франківську, Львові, Рівному, Дніпрі, Одесі, Чернівцях, Києві, Ужгороді, Харкові, Хмельницькому та інших містах України. Тому приїжджати в столицю для оформлення кредиту необхідності немає.

Про нас пишуть
Interfax
Liga News
MinFin
ТСН
Unian
Залишити відгук