ru ua

Поради банкіра про безпечне оформлення кредиту

Зображення: Поради банкіра про безпечне оформлення кредиту

З кожним роком ринок кредитування в Україні зростає величезними темпами, навіть всупереч сильним економічним проблемам всередині країни. Українці все частіше звертаються за кредитами на покупку нерухомості і для відкриття бізнесу, також можуть брати кредити під заставу нерухомості, відповідно попит на подібні послуги зростає. І звичайно ж, ніша, що настільки стрімко розвивається, не могла залишитися без уваги з боку шахраїв. Адже вони завжди тримають руку на пульсі, розробляючи хитромудрі схеми, готуючись урвати свій шматок при першій можливості. Тому сьогодні ми хочемо поговорити про те, як не потрапити на гачок до шахраїв. Крім того, наведемо поради банкіра, які допоможуть убезпечити отримання кредиту.


Які злочинні схеми вигадують аферисти

Поради банкіра про безпечне оформлення кредиту

Винахідливість злочинних елементів вражає. Вони невтомно вигадують способи, як обібрати чесну людину, і здається, не відчувають ніякої творчої кризи. Ми не беремо на себе завдання описати всі можливі схеми (це, банально, нудно буде читати). Але ми опишемо найбільш типові схеми, які застосовуються найчастіше з невеликими варіаціями.

Кредитні посередники
Це досить проста схема, розрахована на людей з низьким кредитним рейтингом. За певну плату, шахраї пропонують надати допомогу в отриманні кредиту. При цьому ніяких гарантій, звісно, не дають. Але з таким же успіхом, ви можете віддати гроші першому зустрічному.
Хочеш отримати кредит? Викупи його!
Ще одна популярна схема аферистів - страховий платіж. Якась напівлегальна підставна фірма, що обіцяє надати кредит з мінімумом документів, пропонує позичальникам внести страховий платіж, який, нібито, повинен довести їх платоспроможність. Чи варто говорити, що після передачі грошей горе-помічники, спочатку годують «сніданками», обіцяючи ось-ось видати кредит, а потім і зовсім випаровуються, як роса вранці.
Кредит за відкат
Ще один вид злочинців, який можна було б назвати різновидом попередніх шахраїв, якби не одне "але". Дані товариші можуть надати реальну допомогу в зборі необхідних документів. Наприклад, підробити документи, яких не вистачає або зробити фіктивну довідку. Натомість, вони вимагають відсоток від суми одержуваного кредиту. Здавалося б ну і що тут такого, адже допомогу вони все ж надають? Так, але методи вони обирають незаконні. Якщо служба безпеки банку вирішить перевірити надані папери (а якщо сума досить велика, вони неодмінно це зроблять) і ваша брехня розкриється, ви можете опинитися на лаві підсудних за підробку документів та шахрайство. І довести, що ви не винні не вийде, так як з посередників нічого не візьмеш.

Як не стати жертвою аферистів: поради банкіра

Про те, як не попастися в спритну схему злочинців, оформляючи кредит, розповість банкір Сергій Черненко, голова правління банку ПУМБ.

«Перш за все хочеться сказати, що кожен позичальник повинен розуміти, що банки не працюють з посередниками. Ніхто не може гарантувати схвалення кредиту в тому чи іншому банку, це нонсенс» - наводить слова банкіра газета «Сегодня». «І вже тим більше банк не бере комісію за розгляд заявки або будь-які страхові платежі наперед»

Від себе ми додамо, що не варто зациклюватися лише на банках, які вимагають велику кількість документів і можуть довго приймати рішення, адже є ще і небанківські кредитні організації, які мають індивідуальний підхід до клієнтів і більш гнучкі умови надання кредиту, як під заставу нерухомості, так і на беззаставні кредити.

Теж саме можна сказати і про небанківські кредитні організації, таких як «Кредит 112». Ми на ринку вже більше 10 років, щоб заявляти - жодна поважаюча себе кредитна організація не опуститься до темних напівзлочинних схем. Ми дорожимо своєю репутацією, пропонуємо тільки чесні і відкриті угоди.

ЗМІ про Нас
Credit 112
5
оцінок: 2
Про нас пишуть
Interfax
Liga News
MinFin
ТСН
Unian
Залишити відгук